Recetat e Birrës

Nr. Referencës
RF160931
Titulli i njoftimit
Recetat e Birrës
Përshkrim
Role Salmoni
 
Përbërësit: Baza mesatare picash, Salmon i tymosur, Philadelphia me erëza. 
Përgatitja: 
1.Bazën e picave e lyejmë me pak vaj ulliri dhe rigon dhe e kalojmë në tigan të nxehtë. 
2.Me Philadelphian lyejmë bazat e picave, dhe mbi të vendosim fetat e salmonit të tymosur. 
3.I mbështjellim si kërmill e pastaj i presim me gjerësi 2 gisht, dhe i kapim ose me kruajtëse dhëmbësh ose me shkopa rozmarine.
 
Kanape me shkopëz
Përbërësit: domate qershiza, kastravec, vezë të ziera, ullinj të zinj, speca të pjekur, kastravec turshi, djath i bardhë, proshutë krudo, gjethe menteje. 
Përgatitja: 
1.Presim vezët, djathin, katravecat e freskët dhe turshi, specat në copëza katrore të rregullta. 
2.Me radhë në kruajtëse dhëmbësh fusim përbërësit sipas dëshirës, kastraves, spec, domate, vezë të zier. 
3.Ndërsa për të dytat mbështjellim djathin me proshutë, pastaj kastravec turshi, në fund ullinj dhe gjethe menteje.
Brusketa me krem djathi & proshutë
Përbërësit: 1 bagetë , proshutë pule, salcë kosi, gorgonxola, philadelphia, pana me 4 djathërat 
Përgatitja: 
1.Presim bagetën në feta dhe i vemë fetat e prera në tost e i thekim. 
2.Përziejmë bashkë salcë kosi, gorgonxola, philadelphia dhe 4 lugë pana me 4 djathërat derisa të përftojmë një masë homogjene. 
3.Mbi bagetë vendosim fetat e proshutës të mbledhura dhe mbi to hedhim masën me djathërat. Sipër i vendosim nga një fetë domate, së cilës ia kemi hequr farat.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2233 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj