Kërpudha të mbushura (të fërguara)

Nr. Referencës
RF774912
Titulli i njoftimit
Kërpudha të mbushura (të fërguara)
Përshkrim

Vështërsia: e lehtë
Për:  4 persona
Koha e përgatitjes: 30 min

Përbërësit

Nevojitet:
• 1 pako e kërpudhave të freskëta
• 1 qepë
• 100 gr proshutë
• 100 gr djath të verdhë (kackavall)
• 2 vezë
• pak prezlle (grimca të bukës) dhe miell
• 1 lugë çaji vegetë

Përgatitja
1. Kërpudhat lahen dhe i hiqet pjesa e brendshme. Pjesën e mbetur e prisni imët dhe e skuqni me pak vaj dhe qepë (deri sa kërpudhat të lëshojnë ujin). I largoni nga të nxehtit dhe i shtoni pak vegetë, proshutë dhe djathë (kackavallë). Me këtë i mbushni kërpudhat.

2. Kërpudhat e mbushura i futni në miell, pastaj në vezët e rrahura, pastaj në prezlle dhe i fërgoni në vaj të nxehtë derisa të fitojnë ngjyrën kafe të artë.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2894 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj