Antipastë, goca deti me gjalpë

Nr. Referencës
RF195250
Titulli i njoftimit
Antipastë, goca deti me gjalpë
Përshkrim
Recete festash për çeliakët:
(Çeliakia është sëmundje autoimune. Personat janë alergjike ndaj grurit, elbit, thekrës sepse nuk tresin proteinën gluten.) 
 
Përbërësit:
 
20 goca deti ( ostriche)
100 gr gjalpë
një tufë majdanoz
kripë, piper
bukë e thekur
 
Koha e përgatitjes: 45min
 
Le të fillojmë recetën tona që nga pastrimi i gocave të detit: hapini mirë grackat dhe shkëpusni moluskun nga valvula. Merrni një tenxhere të vogël dhe shkrini gjalpin. Lëreni të ftohet mënjanë. Hidhni brenda gocat e detit dhe përziejini mirë. Shtoni në fund majdanozin e grirë dhe kripën me piperin. Vëreni tenxheren në zjarr të fortë. Shërbeni moluskët mbi bukë të thekur të lyer më parë me gjalpë.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2772 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj