Picë me spinaq e peshk

Nr. Referencës
RF640991
Titulli i njoftimit
Picë me spinaq e peshk
Përshkrim

Perberesit:

1. Përgatitja e brumit

(për një tepsi katrore me madhësi 36x40cm)

- 300gr miell
- 20 gr tharm buke
- 125 ml ujë
- gjysmë luge e çajit kripë
- 3-4 lgj vaj ulliri ose lule dielli

Përgatitja:

Mielli dhe kripa qiten në një enë, në mes të miellit qitet tharmi, uji i vakët dhe vaji, të gjithë përbërësit përzihen mirë, ena mbulohet dhe brumi lihet të vijë për 15-20 minuta.

2. Picë me spinaq e peshk

Përbërësit:
- 450 gr spinaq i ngrirë ose 600 gr i freskët
- 2 doza peshk toni
- 200 gr kaçkavall
-1 qepë
- 4-5 lugë gjelle salcë
-domate, kripë, pipër i zi.
Procedura:

Brumi përgatitet si më lartë dhe lihet të vijë. Spinaqi i freskët, grihet, lahet dhe kullohet. Në
një enë qitët 2-3 lugë gjelle yndyrë dhe spinaqi kaurdiset për 2-3 minuta hiqet nga zjarri, i qitën 2-3 lugë gjelle ajkë e thartë, kripë e pipër.

Nëse spinaqi është i ngrirë, qitët të shkrihet në zjarr të ngadalshëm, duke u përzier herë pas herë. Pastaj hiqet nga zjarri, po ashtu i qitët ajkë e thartë dhe mëlmesa sipas dëshirës.
Përgatitët peta, qitët në tepsi, lyhet me salcë domateje, pastaj i qitët peshku dhe sipër peshkut qitët spinaqi e qepa e prerë në rrathë.

Në fund, kaçkavalli i grirë, shpërndahet sipër. Ne temperaturë 220° C pica piqet 12-15 minuta.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3277 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj