Picë me perime

Nr. Referencës
RF203402
Titulli i njoftimit
Picë me perime
Përshkrim

Përbërësit

Brumi i gatshëm për picë

- 1 spec i verdhë

- 1 kungulleshë

- 400 g domate

- 2 lugë pure domatesh

- 8 gjethe borziloku

-2 lugë rigon

-Një e katërta e një luge të vogël me kripë

-Miell misri

- 100 g djathë mocarela ose djathë të freskët

- 3 lugë parmezan

Përgatitja

E preni kungulleshën në rrotëza dhe të gjitha i piqni që të zbuten. Domatet, purenë e domateve. Borzilokun, rigonin, kripën dhe piperin i bluani në blender. Tepsinë për pjekje e spërkatni me miell misri, ndërsa mbi të e vendosni brumin për picë. Lyejeni me masën nga domatet dhe mbi të radhisni specin e prerë, kungulleshat, mocarelën dhe në fund parmezanin. E piqni dhjetë minuta

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3189 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj