Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Nr. Referencës
RF163355
Titulli i njoftimit
Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan
Përshkrim

Nevojiten:

 • 1 filxhan kungull i njomë i prerë në copa ,
 • 1/2 kg patëllxhanë të prerë në copa të vogla ,
 • 1 porcion djathë me erëza ,
 • 1 1/2 filxhan salcë me turshi ,
 • 1/2 filxhan djathë Mocarela i prerë ,
 • 1/4 filxhan djathë Parmexhan i grirë ,
 • 1/4 lugë çaji piper i kuq ,
 • 1/4 lugë çaji rigon.

Përgatitja:

1. Vendosni të piqet brumi i picës për 15 minuta në temperaturën 400 gradë.

2. Rrisni temperaturën 425 gradë.

3. Pikë së pari në brumin e pjekur shtroni një shtresë të konsiderueshme të salcës me turshi dhe më pas shtoni të gjithë përbërësit e tjerë, duke mos harruar estetikën e vendosjes së tyre. Lëreni të piqet për 10 minuta.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3239 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj