Pice me domate brokoli dhe djathe guda

Nr. Referencës
RF242856
Titulli i njoftimit
Pice me domate brokoli dhe djathe guda
Përshkrim

Përbërësit për 4 persona
brumë pice
6 domate
250gr brokoli
200ml krem
150gr guda e grire
5 veze
1 luge gjelle mustarde
kripe, piper

Përgatitja

Hiquani domateve kërcellin. Prijini ne copa për se gjati dhe hiquani farat. Pudrosini me kripe dhe lërini te kullojnë ne një kullojëse për 15 minuta. Brokolin ndajeni ne copa te vogla dhe ziejeni për 2 minuta ne ujë me kripe. Shpëlajeni pastaj me ujë te ftohte dhe kullojeni. Rrihni 3 veze me kremin dhe me djathin guda. Hidhini kripe e piper. Ngroheni furrën ne temperaturën 200°C. Hapni brumin ne një tave. Lyejeni me mustarde. Vendosni sipër domatet dhe brokolit. Hidhuni sipër kremin e përgatitur me guda. Piqeni për 40 minuta. Dy vezët e mbetura futini ne uje dhe ziejini për 10 minuta. Çajini dhe qërojini me pas. Vendosini sipër picës te cilën mund ta shoqëroni edhe me ndonjë sallate

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2054 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj