Picë me djathë dhe domate

Nr. Referencës
RF459027
Titulli i njoftimit
Picë me djathë dhe domate
Përshkrim

Përbërësit:

- 1 lugë gjelle me vaj ulliri
- 1 kokërr qepë e vogël e prerë hollë
-1 thelb hudhre i shtypur
-300 ml salcë domatesh
-1 lugë gjelle me pure domatesh
-1 lugë çaji borzilok i tharë
-gjysmë luge gjelle sheqer
- pak kripë dhe piper i zi
-125 g djathë ‘mozzarella’ i prerë në feta

Përgatitja:

Në një tigan hidhni vaj ulliri. Skuqni qepën dhe hudhrën në të për pesë minuta, derisa qepa të bëhet e tejdukshme.

Shtoni salcë n dhe purenë e domateve, borzilokun, sheqerin, kripën dhe piperin.

Lëreni salcën në nxehtësi edhe për 5-10 minuta, ose derisa ajo të trashet pak.

Përhapeni salcën mbi bazën e picës.

Shtoni sipër djathin.

Vendoseni të piqet në furrë në temperaturën 230 ºC për 15-20 minuta, derisa djathi të nxjerrë flluska dhe të marrë ngjyrë floriri të errët.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2905 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj