Pice me brokuli dhe suxhuk

Nr. Referencës
RF184179
Titulli i njoftimit
Pice me brokuli dhe suxhuk
Përshkrim

Perberesit

-400 gram miell
-200 ml ujë
-1 / 2 lugë gjelle kripë
-15 g maja
-1 lugë gjelle vaj ulliri
-1 hudhër te njome ( dege )
-400 gram brokoli
-200 gram sallam
-200 gram mocarela
-vaj ekstra i virgjër ulliri
-kripë, piper

Pergatitja

Marrim nje ene ku vendosim miellin,ujin,pak vaj, krip dhe majane e birres ,majane e shkrijme pak me perpara me uje te vake.I trazojme mire deri sa te na behet nje mase brumi.Masen e brumit do ta vendosim ne nje vend te sheshte sic eshte tavolina ku gatuajme dhe do ta shtypim gati per 20 minuta ku brumi do te na behet i bute dhe elastike.Topi i brumit qe na eshte formuar e lyejme me miell dhe e mbeshtjellim dhe e leme te vije per 3 ore.Ne kohen qe do te na vi brumi ne do te marim te lajme brokulin dhe e vendosim per te zjere gati per 3 minuta nga momenti qe ka filluar te zieje.Do ta marrim mbas zierjes ta kullojme dhe ta thajme me leter guzhine dhe e leme ne nje ene.Ne nje tigate do te skuqim nje hudher te njome dhe aty do te hedhim brokulen ,sallamin zuxhukun, pak vere , pak piper dhe pak krip dhe i kaverdisur pak..
Do te marim brumin mbasi na ka ardhur dhe do ta hapim me pece me trashesi 3 mm.Mbasi e kemi hapur brumin do te hedhim masen e pergatitur dhe mbi te do te hedhim djathin mocarela.Do ta fusim ne furre dhe do ta pjekim ne temperaturen 250 grade gati per 20 minuta.Eshte shume e shijshme dhe e lehte ( ndihesh mire ne stomak ).

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2381 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj