Pica me gjeldet

Nr. Referencës
RF130532
Titulli i njoftimit
Pica me gjeldet
Përshkrim

Përbërësit:

-brumë me miell te bluarjes se plote
-3 domate
-2-3 speca jeshil te prere ne feta fine
-1 f. çaji kërpudha e prera ne feta
-10 feta mish nga gjeli i detit qe ju ka mbetur,te cilat do i zieni pak.
-djathëra sipas dëshirës(me % te ulet yndyre)
-vaj ulliri
-kripe e piper

-Përgatisni brumin dhe hapeni ne një tave te vajosur e lëreni ne furre te parangrohur për 10′ te piqet lehte. Lyejeni bazën e picës me pak vaj e filloni te vini sipër 1 domatet te grire me kripe e piper. Sipër shtroni fetat e mishit te gjelit te detit(ose pulës).
Ne vazhdim vini fetat e kërpudhave dhe fetat e domateve dhe plotësoni me fetat e specave. Sipër hidhni dhe djathin e grire . E fusni ne furre dhe për 10′-15′,aq sa te shkrije djathi.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3189 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj