Çaj i ftohtë me pjeshkë

Nr. Referencës
RF115660
Titulli i njoftimit
Çaj i ftohtë me pjeshkë
Përshkrim

Perberesit

-7 bustina caj te zi (ju keshillojme Earl Grey ose Darjeeling)
-1 limon te ndare ne feta
-1 cope te vogel xhinxher rreth 5cm te qeruar dhe te shtypur
-1 liter uje te valuar
-20 kuba akull
-2 pjeshke te qeruara, te hequr berthamen dhe te prera ne copa te vogla
-100gr sheqer (por kjo sasi varet nga preferencat tuaja)

Per dekorim

1 pjeshke e qeruar, e hequr berthamen dhe e ndare ne feta
8 dege mente (fakultatitve)

Vendosim bustinat e cajit, limonin dhe xhinxherin ne nje ene rezistente ndaj nxehtesise dhe i hedhim siper ujin e valuar. E leme te pushoje per 7-8 minuta.
Pasi te kaloj kjo kohe, heqim bustinat e cajit dhe vendosim 20 kubat e akullit ne nje broke duke i hedhur siper cajin qe e kemi kaluar fillimisht ne nje kulluese. Grijme ne mikser pjeshket qe i kemi ndare ne copa te vogla me sheqerin dhe perberjen e hedhim tek caji duke e perziere.

E sherbejme ne gota te larta me kuba te tjere akulli duke i dekoruar gotat me fetat e pjeshkes dhe gjethet e mentes, ose vendosim direkt fetat e pjeshkes ne broke.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3145 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj