Mish derri i pjekur me hudhra dhe erëza

Nr. Referencës
RF449770
Titulli i njoftimit
Mish derri i pjekur me hudhra dhe erëza
Përshkrim
Përbërësit:
1 ½ kg mish derri tul, pa kockë
4 thelbinj hudhra të grira
4 lugë gjellë gjalpë
4 lugë kafeje rozmarinë e freskët e prerë hollë.
½ lugë kafeje kripë
½ lugë kafeje piper
 
Për marinadën: 
 
1 qepë e prerë hollë
2 filxhan çaji verë e bardhë
3 degëza rozmarinë
 
Përzieni së bashku të gjitha lëndët e marinadës. Vendoseni mishin në marinadë dhe lëreni për 24 orë në frigorifer, duke e kthyer 2-3 herë në mënyrë që të marinohen të gjitha anët. Para se ta piqni, kullojeni mishin nga marinada dhe krijoni mjaft të çara në vende të ndryshme. Përzieni hudhrën dhe rozmarinën, kripën, piperin dhe gjalpin. Lyeni me këtë masë mishin dhe mbushni pak të çarat. Nxehni furrën në tempëraturë 250° Celsius. Shtrojeni mishin në një tepsi të thellë, hidhni marinadën dhe piqeni për 30 minuta. Ulni tempëraturën në 120° Celsius dhe vazhdoni pjekjen edhe për 2 orë të tjera. Nxirreni mishin nga furra dhe lëreni në qetësi për 10 minuta para se ta prisni dhe ta servirni.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3867 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj