Mish derri i mbushur me gështenja dhe kajsi

Nr. Referencës
RF152065
Titulli i njoftimit
Mish derri i mbushur me gështenja dhe kajsi
Përshkrim
Përbërësit:
1 copë e madhe kofshë derri pa kockë (rreth 1200 gr)
20 kajsi pa bërthamë
20 gështenja të ziera e të pastruara
2 presh të prerë në feta mesatare
3 qepë të thata të prera në feta të holla
3 karota të prera në feta mesatare
2 filxhanë çaji vere të bardhë
2 thelbinj hudhra të grira
2 lugë gjelle mjaltë
2 gjethe dafine
2-6 kokrra bahar të bluar
1 lugë kafeje xhinxhër i freskët, i grirë
5 lugë gjelle gjalpë
Pek rigon i freskët
Kripë e piper
 
Ndajeni mishin për së gjati në mes, por pa e prerë deri në fund, në mënyrë që të dalë një fetë e madhe e hollë. Rregullojeni mishin me kripë e piper dhe shtroni gështenjat, kajsitë dhe rigonin. Mbështilleni në formë roleje dhe lidheni me spango në mënyrë që të ruajnë formën. Në një tenxhere treteni gjalpin dhe kaurdisni në të qepët, preshët, karotat, hudhrën dhe xhinxherin. Rregullojeni masën me kripë e piper dhe shtrojeni në një enë balte ose pireks. Vendoseni mishin mbi përimet e kaurdisura. Shtoni verën, mjaltin, baharin dhe gjethet e dafinës. Mbulojeni enën e baltës dhe piqeni gjellën në furrë në tempëraturë 160° Celsius për rreth 3 orë. Pasi gjella të jetë gati, priteni mishin në feta, spërkateni me salcën e vet dhe mund ta shoqëroni me pure patatesh.
 
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2326 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj