Spageti me të zezë sepjeje, kallamarë e oktapod

Nr. Referencës
RF185554
Titulli i njoftimit
Spageti me të zezë sepjeje, kallamarë e oktapod
Përshkrim
Përbërësit për 4 persona:
400 gr spageti, 200 gr kallamarë, 250 gr oktapod, 1 sepje për t’i marrë bojën e zezë, 1 thelb hudhër, gjysëm qepe, ½1/2 gotë verë e bardhë, 4 lugë gjelle vaj ulliri, 1 tufëz majdanoz i grirë hollë, kripë e piper sipas dëshirës.
Përgatitja:
Në një tigan të thellë, hedhim vajin e ullirit. Kur të nxehet hedhim thelbin e hudhrës e pasi ajo skuqet shtojmë qepët, kallamarët, oktapodët e prerë në copa të vogla dhe i lemë të marrin një valë në zjarr mesatar për maksimumi10 minuta.
Pasi përzierja e mësipërme është gati hedhim bojën e sepjeve dhe në fund spageti-t e ziera në ujë të bollshëm me shumë kripë dhe i përziejmë të gjitha së bashku. Në fund i shtojmë majdanozin e grirë hollë dhe e zbukurojmë me domate qershiza.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2099 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj