Mish qengji me verë të kuqe dhe rozmarinë

Titulli i njoftimit
Mish qengji me verë të kuqe dhe rozmarinë
Përshkrim
Për 4-6 persona nevojiten:
1 kofshë qengji
2 qepë
4 kungulleshka
4 karota
4 thelbinj hudhra
2 lugë gjelle rozmarinë e freskët ose ½ lugë supë rozmarinë e thatë
2 lugë gjelle rigon i freskët
2 gjethe dafine
5 kokrra bahari të shtypura
½ tufë majdanoz i prerë hollë
Vaj ulliri
Miell
Kripë
½ lugë e vogël piper i zi
 
E presim mishin në copa të vogla, i rregullojmë me kripë e piper dhe i pudrosim me miell. Kaurdisim qepën dhe hudhrat në vaj ulliri, shtojmë mishin dhe e lëmë derisa të marrë ngjyrë nga të gjitha anët. Presim kungulleshkat dhe karotat në feta të holla dhe i shtojmë në tenxhere, së bashku me rigonin dhe rozmarinën. I shuajmë me verë të kuqe, e lëmë masën për disa minuta në zjarr të fortë dhe me pas hedhim 2 filxhanë çaji ujë. E ziejmë gjellën për 1 – 1 ½ orë në zjarr të ngadaltë, duke shtuar ujë, nëse nevojitet. Pasi të jetë gati, hedhim majdanoz të prerë hollë dhe e servirim.
Nr. Referencës
RF352706
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2205 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj