Spageti bolonjeze me erëza të freskëta

Nr. Referencës
RF702596
Titulli i njoftimit
Spageti bolonjeze me erëza të freskëta
Përshkrim
Për 4 persona nevojiten:
500 gr makarona spageti  të ziera
500 gr kimë viçi
3 lugë gjellë vaj ulliri
1 tufë erëza të freskëta (borzilok, rigon, rozmarinë)
½ filxhan çaji verë e bardhë
1 kg domate të grira
1 qepë e madhe e prerë hollë
2 karota të grira
1 degë selino e prerë hollë
1 lugë kafeje bahar i bluar
1 thelb hudhër e grirë hollë
Kripë e piper
 Kaurdisim kimën me vajin e ullirit, shtojmë perimet, e lëmë për 3-4 minuta në zjarr të fortë dhe në vazhdim shtojmë erëzat, beharnat, verën dhe domatet. Hedhim kripë e piper dhe e lëmë masën të ziejë në zjarr të ngadaltë për 30 minuta. Përziejmë makaronat me salcën dhe u hedhim sipër djathë kaçkavall të grirë.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2205 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj