Pene me kima ne tave

Nr. Referencës
RF156001
Titulli i njoftimit
Pene me kima ne tave
Përshkrim

500 gr makarona pene
500 gr mish i grire
1 qepe te madhe
1 spec jeshil
1 domate
pak salce gjelle
sallam te prera ne feta

Per beshamelin:
1 liter qumesht
pak gjalp
2 luge miell..

Pergatitja:
Ziejme makaronat ne fillim vetem 5 min sepse me vone do i vejme ne furre.Ne nje tigan bejme gati kimane,hedhim qepen e grire e skuqim derisa te marri ngjyre,pastaj hedhim specin i perziejme bashke,me vone hedhim mishin e grire,dhe pastaj domaten dhe pak salece gjelle..i perziejm bashke dhe i hedhim 1 gote uje qe te ziejne bashke per 5 min…Bejme beshamelin gati,hedhim gjalpin dhe miellin i perziejme bashke,pastaj hedhim qumeshtin,dhe i perziejme se bashku derisa masa te trashet ….
Ne nje tave per furre shtrojme makaronat pene pastaj hedhim kimane,shtrojme prape makarona dhe kimane siper,dhe ne fund shtrojme perseri makaronat,vejme siper sallamin dhe i hedhim beshamelin siper,dhe i vejme ne furre qe te piqen…Ne fund kur te jete gati lereni te ftohet pak

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 4091 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj