Makarona spirale me salmon

Nr. Referencës
RF241255
Titulli i njoftimit
Makarona spirale me salmon
Përshkrim

Perberesit:
200 gr salmon
400 gr makarona
2 domate
100 gr bizele konserve
vaj ulliri, kripe, piper, pak rigon

Pergatitja:
Ziejme spiralet ne uje te valuar me kripe ku i kemi hedhur dhe pak vaj, per 6 min!
Ne nje tigan pergatisim salcen!

Hedhim nje thalb hudher dhe e skuqim ne vaj ulliri sa per shije, pastaj e heqim hudhren.

Shtojme copat kubike te salmonit, qe me pare i kemi marinuar me kripe , piper dhe vaj ulliri. I skuqim per 2 min.

Shtojme domatet e ndara ne kubike dhe i kavartisim se bashku me copat e salmonit.

Pastaj shtojme bizelet konserve dhe i ziejme se bashku per 5 min.

I rregullojme me kripe, piper dhe pak rigon!

Ne fund shtojme makaronat spirale te salca e pergatitur dhe i perziejme lehtesisht duke i lene 2 min sa te marrin shijen e njera-tjetres!

Mund ti hedhim siper ne pjate dhe djathe kaçkavall te grire, nese nuk keni probleme me dieten!

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1764 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj