Makarona pranverore

Nr. Referencës
RF256063
Titulli i njoftimit
Makarona pranverore
Përshkrim

Përbërësit për 4 persona
350 gr sedanini (lloj i makarona)
2 vezë
1 fetë proshutë e trashë
200 gram bizele të freskëta ose të ngrira
1 kungull i njom
1 karotë
pak kripë
vaj ekstra i virgjër ulliri
borzilok të freskët

Përgatitja:
Në një tigan hedlim vetëm pak vaj. aq sa per të bërë një omëletë me dy vezë. Zjarrin e lem shume te ulët, Presim ne cube proshuten nqs eshte e trash, ose e presim persegjati,,dhe e leme mënjanë.

Në një tigan hedhim uje dhe pak kripe dhe për 5-8 minuta gatuaj bizelet,,pasi i kemi ngjerr nga uji i hedhim ne nje ene.

Po ketu ne kete tigan hedhim dhe karrotat dhe kungujt te pastruar me pare dhe te lare ,,te prer ne kube dhe keto per 2-3 min.

Në të njëjtin ujë, ziejme dhe makaronat dhe i hellim në një tas me pak vaj ulliri,te gjitha perime bashke , proshutën e prere ne kubeti .
Pasi i kemi hellur te gjitha ne nje pjate,,vendosim 3 -4 flet borzilok per dekorim

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1776 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj