Makarona me speca, parmexhan dhe borzilok

Nr. Referencës
RF150078
Titulli i njoftimit
Makarona me speca, parmexhan dhe borzilok
Përshkrim

Përbërësit për 4 persona
• 400gr makarona me forma
• 2 speca te kuq
• 1 thelp hudhër
• borzilok sipas dëshirës
• pak majdanoz
• 40gr stika pishe
• 40gr parmexhan i grire
• 4 luge gjelle vaj
• kripe

Përgatitja

Ngroheni furrën ne temperaturën 240°C. Piqini specat për rreth 40 minuta. Lërini me pas te ftohen dhe hiquani lëkurën. (Mund t’i piqni specat edhe ne sobe, ose ne zgare). Largojuni me pas edhe farat dhe i grini. Majdanozin dhe borzilokun pastrojeni dhe grijeni holle. Stikat i vendosni ne një tigan dhe i piqni pak. Gjysmat përziejini me hudhrën, majdanozin e borzilokun dhe 3 luge vaj. Shtoni kripe. Zieni makaronat. Specat e pjekur te grire skuqini dhe pak ne tigan me 1 luge vaj. Pasi makaronat te bëhen, kullojini . Shtoni sipër specat, salcën e përgatitur me stikat, hudhrën dhe erëzat si dhe pjesën tjetër te stikave qe kishit hequr mënjanë. Përziejini mire, shtoni sipër parmexhanin dhe shërbejini.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2467 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj