Makarona me speca dhe patellxhane

Nr. Referencës
RF801354
Titulli i njoftimit
Makarona me speca dhe patellxhane
Përshkrim

Nevoiten:
1.2 kg makarona ,
1 kokërr qepë e prerë hollë ,
1 spec i kuq i prerë hollë ,
1 spec i verdhë i prerë hollë ,
2 patëllxhanë të prerë hollë ,
½ kg domate të prera hollë ,
2 lugë majdanoz,
gjysmë filxhani vaj ulliri,
1 majë luge me spec djegës e kripë.

Pergatitja:
Në një tigan kaurdisni qepën. Shtoni specat, domatet, patëllxhanët, specin e djegës dhe pak kripë.
Lëreni masën të ziejë derisa të mpikset.
Në një tenxhere zieni makaronat.
Kur të jenë gati, hidhuni sipër salcën e përgatitur.
Gatimi shërbehet duke e spërkatur me majdanoz të prerë hollë.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2127 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj