Makarona me qiqra

Nr. Referencës
RF104637
Titulli i njoftimit
Makarona me qiqra
Përshkrim

Perbersit:

-500 gr qiqra
-500 gr guaska, ose makarona tubo te prera.
-5 thelpinj hudhra
-5 luge supe rozmarine e thare
-6-7 l. supe vaj ulliri
-1 kuti domate konkase’
-kripe,piper
-parmexhino rexhiano i grire

I ziejmë ,por jo plotësisht qiqrat qe kemi vene qe ne darke ne ujë me kripe.
Ne një tenxhere vëmë te skuqen hudhrat me rozmarinën, gjersa te nxihen. Pastaj i heqim me një luge me vrima dhe aty shtojmë domate ,piper e pak ujë. E leme salcën te zieje ne zjarr te ngadalte për afërsisht 40′.
Hedhim qiqrat gjysme te ziera te tenxherja me salce, pasi i kemi kulluar. Shtojmë nga lëngu qe zjenë qiqrat, aq sa nevojitet dhe i leme te ziejnë te gjitha bashke 20′.
Kur ziejnë qiqrat brenda ne salce, atëherë hedhim makaronat guaska ose tubo te prera.
E ulim zjarrin e i leme te ziejnë ,gjersa te pine lëngun.
I servirim te nxehta e me djathin kaçkavall te grire sipër.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2217 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj