Makarona me pana dhe kunguj

Nr. Referencës
RF197642
Titulli i njoftimit
Makarona me pana dhe kunguj
Përshkrim

Perbersit:

-400 gr makarona pene
-200 ml pana kuzhine
-2 Kunguj mesatare
-2 Thelpij hudhër
-100 gr bajame ose stika pishe
-Djathe parmixhano të grirë
-Vaj ulliri ’’Altis ’’
Kripë
Piper

Përgatitja
Ziejmë makaronat duke respektuar minutazhin e shkruar në pakete, shtojmë në zierje dhe një gjethe dafine.
Në një tigan hedhim vajin “Altis’’ duke i shtypur dhe një hudhër, shtojmë kunguj të prerë në kubikë dhe i përziejmë për 3-4 minuta.
Shtojmë pana duke mos e lënë deri në zierje, më pas shtojmë bajamet, e rregullojmë me kripë dhe piper, dhe pasi i kemi kulluar makaronat, i përziejme bashkë me salcën.
I servirim dhe i pudrosim me djathë parmixhan.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2765 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj