Makarona (flutur ose spirale) me perime dhe lëng mishi

Nr. Referencës
RF928396
Titulli i njoftimit
Makarona (flutur ose spirale) me perime dhe lëng mishi
Përshkrim

Nevojiten:
* 1 filxhan çaji – makarona
* 1 petë koncentrat supe
* 1/2 – karote
* 1/2 – bizeleje
* 1/2 – kungulli
* 2 domate të buta
* 1/2 luge gjelle gjalpë dhe ujë

Gatimi:
Perimet e lartpërmendura, pasi i kemi lare me ujë të rrjedhshëm, i presim (me përjashtim të bizeleve) në kubikë, duke i hedhur të gjitha së bashku në tenxhere me lëngun e mishit (viçi ose pule) të vakët.

I lëmë të marrin një valë të nxehtë.

Gjithashtu në tenxhere shtojmë makaronat dhe petën e supës koncentrat.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1982 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj