Sufle çokollate

Nr. Referencës
RF159197
Titulli i njoftimit
Sufle çokollate
Përshkrim
Përbërësit:
300 gr çokollatë
250 gr gjalpë
4 vezë
4 të verdha veze
120 gr sheqer
120 gr miell
 
Hedhim në një tas të madh vezët, të verdhat e vezëve dhe sheqerin. I rrahim me mikser derisa të shkumëzohen. Shkrijmë në banjëmari çokollatën dhe gjalpin, i përziejmë mirë dhe i hedhim në tasin ku rrahëm vezët. Vazhdojmë përzierjen me mikser, derisa masa të homogjenizohet e të dalë ngjyrë kafe e çelët. Në vazhdim, shtojmë miellin  pak nga pak, duke vazhduar përzierjen . E hedhim suflenë në një formë të posaçme dhe e pjekim në furrën 220° Celsius  për 6-8 minuta. Sufleja e pjekur është nga jashtë si kek, por nga brenda e njomë. Konsumohet menjëherë.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2592 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj