Strudel me mollë

Nr. Referencës
RF156859
Titulli i njoftimit
Strudel me mollë
Përshkrim
Përbërësit:

 

 • 2 mollë golden
 • 1 pako petë të gatshme brumi sfoliato
 • një lugë e vogël marmelatë sipas dëshirës
 • 1 dorë rrush të thatë
 • 1 dorë stika
 • 4-5 lugë sheqer 
 • pak kanellë
 • sheqer pluhur
 • 1 vezë

Përgatitja:

Qërojmë e presim mollët në copa të vogla. Shtrojmë petët mbi tryezë duke lënë nën to letrën e furrës me të cilën janë mbështjellë. Hapim marmelatën me penel mbi petë, vendosim mollët në mes të petës gjatë gjithë gjatësisë së saj në mënyrë të baraslarguar nga anët, pa arritur deri në fund, që të kemi mundësi t’i mbyllim skajet. Shpërndajmë mbi mollët rrushin e thatë dhe stikat, pastaj i pudrosim me sheqerin dhe kanellën. Para se të mbështjellim strudelin, thyejmë vezën dhe ndajmë të bardhën nga e verdha. Me të bardhën lagim anët e petës. Mbështjellim strudelin duke ngritur njërën anë të petës nga letra e furrës dhe duke formuar një rrotull brumi të mbushur me mollë brenda. Mbyllim dy skajet e petëve si letrën e karameleve. Hapim me penel mbi sipërfaqen e rrotullës të verdhën e vezës, të holluar me pak ujë. E fusim strudelin në furrë me 170 – 180 gradë dhe e pjekim për 30 minuta. E pudrosim me sheqer pluhur.


  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3934 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj