Përgatisni në shtëpi: Sheqerpare

Nr. Referencës
RF157883
Titulli i njoftimit
Përgatisni në shtëpi: Sheqerpare
Përshkrim

Përbërësit:
600 gram gjalpë,
1 kilogram miell,
11 të kuqe të vezëve
1 të bardhë të vezës,
200 gram sheqer

Përgatitja:
Miellit i shtohen 11 të kuqët e vezëve, 1 e bardhë e vezës dhe sheqeri. Përzihen mirë deri sa përbërja të marrë formën e kokrrave të orizit. Gjalpi shkrihet, ftohet dhe hidhet mbi masen e përgatitur, dhe punohet me duar. Kur masa formohet, perplaset disa (10) herë mbi tryezë.

Sherbeti:
1 kg sheqer dhe 1/2 l uji. Vlohet dhe përzihet deri sa të tretet sheqeri mirë. Sherbetin e ftohni dhe ia hudhni masës së krijuar, e prisni deri sa të ftohet, dhe…. ju bëftë mirë.

  • Vlerësimi i tanishëm: 5
  • Votimi total: 1
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 4869 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj