Pastë në akull me hurma

Nr. Referencës
RF111027
Titulli i njoftimit
Pastë në akull me hurma
Përshkrim

Përbërësit:

 

 • 1 kg hurma
 • 1 limon 
 • 400 gr sheqer
 • ½ litër pana

Përbërësit:

U heqim hurmave lëkurën, i kalojmë në kullesë, bashkojmë lëngun e një limoni dhe sheqerin. Rrahim panën dhe e përziejmë me kujdes me hurmat. Mbushim me përzierjen nja stampë keku dhe e fusim në frigorifer për 3-4 orë (mund ta përgatisim edhe shumë orë përpara). Për ta nxjerrë nga forma, kalojmë majën e thikës gjatë buzëve të stampës dhe e zhysim për pak sekonda në ujë të valë.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3559 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj