Parfe krokante

Nr. Referencës
RF161434
Titulli i njoftimit
Parfe krokante
Përshkrim
Ëmbëlsirë për Krishtlindje
Një recetë e freskët, e shijshme dhe shumë e thjeshtë për t'u përgatitur. Pak përbërës, të cilët e bëjnë këtë ëmbëlsirë një pjatë të shkëlqyer për festat e Krishtlindjes, me krokant bajamesh, që është sfondi i tavolinave tona për festa.
Përbërësit:
 
bajame të plota me lëkurë 140 g
sheqer 80 g
vezë 8 copë
sheqer 50 g
liker amareto 2 lugë
pana 300 g
kakao sipas dëshirës
 
Përgatitja:
 
Njomni bajamet me ujë dhe sheqerosini në tigan me 80 g sheqer derisa të bëhet karamele. Lërini të ftohen mbi kartë furre dhe copëtojini me thikë. Rrihni të verdhat e vezëve me 50 g sheqer. Shtojini likerin dhe bajamet. Rrihni panën dhe shtojani përbërjes. Rrihni të bardhat e vezëve dhe shtojini në fund mbi përbërjen. Lëreni në frizer. Zbukurojeni me kakao pluhur.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1876 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj