Kek me arra panje

Nr. Referencës
RF131512
Titulli i njoftimit
Kek me arra panje
Përshkrim

Përbërësit:

4 vezë të mëdha
¾ e filxhanit me shurup panje
2 lugë lëng limoni të freskët
½ lugë çaji kanellë pluhur
1 ½ lugë çaji vanilje
¼ lugë çaji kripë
arra panje të shtypura
1 kore e gatshme keku

Përgatitja:

Ngroheni paraprakisht furrën në temperaturën 190 gradë C. Duke përdorur një mikser elektrik, rrihini të gjithë përbërësit së bashku, përveç arrave dhe kores së kekut, derisa përmbajtja të bëhet e lehtë dhe të shkumëzohet.
Shpërndajini arrat e panjës në koren e papjekur dhe hidhni brumin e rrahur. Piqeni për 30 minuta ose derisa ta shihni që është ngurtësuar në qendër. Më pas, hiqeni nga furra dhe lëreni të ftohet për rreth 30 minuta përpara se ta shërbeni. Keku me arra panje shërbehet i ngrohtë, në temperaturën e ambientit, ose i ftohtë dhe shoqërohet me ose pa krem pastiçerie

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3522 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj