Kek me karrota dhe rrush të thatë

Nr. Referencës
RF128687
Titulli i njoftimit
Kek me karrota dhe rrush të thatë
Përshkrim
Përbërësit:
500 gr karota
3 lugë kafeje maja buke
2 filxhanë çaji miell
2 lugë kafeje kanellë
½ lugë kafeje arrë moskat
½ lugë kafeje karafil
½ filxhan çaji arra
½ filxhan çaji rrush i thatë
1 filxhan çaji sheqer
1 filxhan çaji vaj luledielli
4 vezë
Vaj dhe miell për tepsinë

Pastrojmë karotat, I grijmë në rende dhe i përziejmë me rrushin e thatë dhe beharnat. Rrahim në mikser vezët me sheqerin, shtojmë vajin e lulediellit, i përziejmë mirë dhe në vazhdim hedhim miellin, sodën, masën me karota dhe arrat. E vendosim masën në një formë ose tepsi të lyer me vaj dhe miell. E pjekim në 180° Celsius për 40-50 minuta. E lëmë të ftohet para se ta servirim. E shoqërojmë kekun me kos të rrahur me sheqer, kanellë dhe karafil.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 5593 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj