Kek me fiq

Nr. Referencës
RF187606
Titulli i njoftimit
Kek me fiq
Përshkrim
Nevojiten;

5-6 fiq
3 vezë
150 gramë gjalpë
150 gramë miell
150 gramë sheqer
1 lugë të vogël sodë
pak kanellë dhe karafil (të bluar)
30 gramë sheqer

Rrahim gjalpin me sheqerin dhe në vazhdim shtojmë një nga një vezët, në mënyrë që të formohet një masë homogjene. Shtojmë miellin, sodën, kanellën, karafilin dhe përziejmë. E hedhim masën në një formë keku të lyer me gjalpë e miell. Më pas zhysim lehtë fiqtë, në mënyrë që 2/3 e tyre të mbetet jashtë brumit. Spërkatim kekun me sheqer dhe e pjekim në furrë të nxehtë, në 190 °C për 50-60 min.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 4149 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj