Gurabije me çokollatë

Nr. Referencës
RF916290
Titulli i njoftimit
Gurabije me çokollatë
Përshkrim
Përbërësit:
2 vezë,
2 filxhanë sheqer,
2 filxhanë vaj,
1 gotë kos,
1 pluhur paste (pecivë),
1 sheqer vanilje,
1 çokollatë kuzhine,
1 banane,
100 gramë kokos,
miell sipas nevojës.

Përgatitja:
Marrim një enë dhe i vendosim vezët dhe sheqerin dhe i tundim mirë. Më pas i shtojmë edhe vajin, kosin, pecivën, sheqerin e vaniljes, çokollatën e grimcuar, kokosin dhe bananen e shtypur më parë duke i tundur vazhdimisht. Në fund ia shtojmë edhe miellin derisa sa të trashet brumi. Pastaj i vendosim në formë të dekorimeve nëse kemi e nëse jo ua japim formën e rrumbullakët dhe i pjekim.

Shërbehen me çaj ose kafe
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3265 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj