Ëmbëlsirë me çokollatë

Nr. Referencës
RF154052
Titulli i njoftimit
Ëmbëlsirë me çokollatë
Përshkrim
Përbërësit:
1 gotë e ujit sheqer,

1 gotë vaj,
1 gotë grizë,
1 gotë arra të bluara dhe pak rrush të thatë,
2 vezë,
lëvorja e një limoni.
Për kremin:

200 gram çokollatë,
lëngu i limonit me disa pika ujë.

Përgatitja:
Vezët dhe sheqeri tunden derisa të përzihen mirë, pastaj hidhet yndyra dhe përsëri përzihen derisa të trashet masa. Shtohet grizi, arrat e bluara, rrushi i thatë dhe lëvorja e një limoni.
Të gjitha këto përzihen mirë, hidhen në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqen. Ëmbëlsira e pjekur lihet të ftohet dhe pastaj lyhet me çokollatë ose me shërbet të trashë ku është shtrydhur limoni.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2714 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj