Biskota hollandeze

Nr. Referencës
RF150915
Titulli i njoftimit
Biskota hollandeze
Përshkrim
Brumi:
- 200 gr miell
- 100 gr bajame te grira pa cipe
- 80 gr sheqer pluhur
- Vanilje
- 1 luge kafeje kanelle
- 1 maje buke sode buke
- 1 veze
- 200 gr gjalpe ose margarine
- 150 gr marmalade kajsie

Pergatitja:
- Perzihet mielli me bajamet, sheqerin, vaniljen, kanellen dhe sodden.
- Zihet shpejt brume me ane te vezes dhe copezave te gjalpit.
- Brumi I pergatitur mbeshtillet ne nje qese plastmasi dhe lihet ne frigorifer per 1 ore.
- Hapet brumi ne pete me trashesi 3 mm dhe pritet ne forma vezake 3 X 5 cm.
- Biskotat vendosen ne tave mbi nje leter pjekjeje dhe piqen per 12 minuta ne furren e ngrohur me pare ne 175 grade.
- Lihen te ftohen. Gjysmat e tyre lyhen me marmalade. Bashkohen dy e nga dy.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3406 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj