Ëmbëlsirë nga qershitë dhe grizi

Nr. Referencës
RF141879
Titulli i njoftimit
Ëmbëlsirë nga qershitë dhe grizi
Përshkrim

Përgatitja (min.): 30 min

Përbërësit (personave: 8)

1 kompot nga qershitë
13 lugë sheqer
8 lugë griz

2 puding vanilje
1l lugë qumësht
1 margarin
0.5l shllag
Biskota Pettit

Procesi i përgatitjes

Qershitë i kullosni. Lëngut të fituar nga qërshitë i’a shtoni ujin, që në total të jetë 7 dl. I riktheni qershitë në lëng dhe i zieni me 7 lugë sheqer, pasi që të vlon, i shtoni edhe 8 lugë griz. Këtë përbërje të nxehtë e hidhni në tabakë për ëmbëlsirë, dhe i hidhni sipër biskota Pettit.

Në qumësht e zieni pudingun me 6 lugë sheqer. Pasi që kjo të vloj, e hiqni nga të nxehtit dhe e hidhni edhe margarinën në të dhe e përzieni. Dhe sa është e nxehtë e hidhni në masen e fitura më heret dhe e lini që të ftohet.

Kur të ftohet, sipër i vendosni shllagun.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2320 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj