Ëmbëlsirë bavareze me kos e salcë frutash pylli

Nr. Referencës
RF151879
Titulli i njoftimit
Ëmbëlsirë bavareze me kos e salcë frutash pylli
Përshkrim

Përbërësit:

 

 • 2 fletë xhelatinë ( që përdoret për të trashur lëngun)
 • 250 gr kos natyral
 • 50 gr sheqer pluhur
 • 1 filxhan kafeje qumësht
 • 250 gr pana e freskët
 • 1 qese me fruta pylli të ngrira
 • sheqer

Përgatitja:

Vëmë të zbuten në ujë të ftohtë fletët e xhelatinës për 15 minuta, përziejmë kosin me sheqerin pluhur, pastaj nxehim qumështin dhe shtojmë xhelatinën, mbasi e kemi nxjerrë nga uji dhe shtrydhur mirë, duke e përzier derisa të shkrihet plotësisht. Bashkojmë qumështin me kosin, rrahim panën dhe e përziejmë edhe atë. Ëmbëlsira bavareze është gati.

Mbushim me të një gotë dhe e vëmë në frigorifer për gati 3 orë, edhe më mirë, për gjithë natën. Pastaj përgatisim kremin duke vënë të nxehen frutat ende të ngrira në një tenxhere me pak sheqer dhe, po të jetë e nevojshme, shtojmë pak ujë. I ziejmë pak minuta dhe pastaj shuajmë zjarrin. E shërbejmë bavarezen të shoqëruar me krem.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 4640 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj