Ashure

Nr. Referencës
RF180692
Titulli i njoftimit
Ashure
Përshkrim

Përbërësit:

250 gr grurë të rrahur
50 gr oriz(ose ½ filxhan kafe)
50 gr fasule(1 filxhan kafe)
50 gr qiqra(1 filxhan kafe)
100 gr kajsi të thata
150 gr rrush të thatë
3 litra qumësht
3 gota me sheqer

Për t’ia shtuar sipër pasi hidhet nëpër kupa: fistikë, rrush i thatë, lajthi të grira, arra të grira, kokrra shege.

Përgatitja:

Hedhim të gjithë përbërësit dhe i vendosim për t’u zier. Pasi kanë zier të gjithë përbërësit do t’i shtojmë sheqerin dhe e përziejmë që të mos ngjitet. E lëmë të ftohet pak dhe e kalojmë nëpër kupa. Sipër ashures hedhim të gjithë përbërësit e mësipërm.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2154 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj