Pastë e ftohtë me bajame

Nr. Referencës
RF570800
Titulli i njoftimit
Pastë e ftohtë me bajame
Përshkrim
Perberesit per 8 persona
-400gr pana per t’u rrahur
- 5 veze
-12 luge uje
-8 luge sheqer
-2 luge fruta te sheqerosura (ose 10 qershi te sheqerosura)
- 2 luge bajame ose lajthi te grira
-30 gr cokollate te zeze
- pak kripe

Zhysim bajamet ne uje te nxehte per t’i hequr lekuren dhe i presim holle.Ne nje tas rrahim te verdhat e vezeve derisa perberja te marre nje ngjyre te hapur. Ne nje ane leme dy nga te bardhat e vezeve te cilat do t’i perdorim me vone.Ne nje tenxhere ziejme per rreth 3 minuta ujin me kater luge sheqer dhe me bustinen e vaniljes. Kur shurupi te jete i vaket, ia shtojme te verdhave te vezeve duke i perziere mire dhe fort ne menyre qe keto te fundit te mos mpiksen.Ne nje tas tjeter rrahim panen, dhe ne nje tjeter rrahim dy te bardhat e vezeve me pak kripe, me pas shtojme sheqerin e mbetur derisa te formohet nje perberje shume kompakte. Bashkojme kremin e te bardhave te vezeve me panen, me te verdhat e vezeve, me cokollaten e ndare ne copeza te vogla, bajamet dhe frutat e sheqerosura. E hedhim te gjithe perberjen ne nje stampe drejtkendeshe dhe e vendosim ne akull per 2 ore.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3285 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj