Vendi i dasmës: detajet që nuk duhen harruar

Përshkrim
Rregulli i parë është që nuk duhet të entusiazmohemi për një vend përpara se të verifikohen disa kritere që do të kenë një ndikim të madh për mjedisin e dasmës suaj.
Kështu, të paktën bëjini vetes të gjitha pyetjet e mëposhtme: Është e lehtë për të shkuar: a ka mundësi për të fjetur atje apo në ndonjë hotel aty pranë? A e keni vendin vetëm ju në dispozicionin tuaj? A është salla e mjaftueshme për numrin e të ftuarve? (Llogarisni mesatarisht 1m2 për person të ulur për ngrënien dhe 0,5m2 për person në këmbë në koktej). A ka zgjidhje të mundshme në rast se bën kohë e keqe? A mund të zgjidhni vetë menunë, pijet apo DJ-in? A ka tryeza, karrige, enë, frigiorifer, ngrohje, kondicioner apo edhe parking në vendin e dasmës? Në çfarë ore fillon dhe mbaron qiraja e lokalit? A ka ndalime të tilla si për pirjen e duhanit, instalimin e audios apo zhurmat pas mesnatës?
 
Gjithashtu, informohuni për çështjet e pastrimit si dhe për kushtet financiare të marrjes së sallës me qira. Sa më të qartë që të jeni, aq më të qetë do të jeni në ditën e dasmës.
Nr. Referencës
RF159576
Titulli i njoftimit
Vendi i dasmës: detajet që nuk duhen harruar
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1772 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj