Zgjedhja e modelit të flokëve nga nusja

Nr. Referencës
RF944425
Titulli i njoftimit
Zgjedhja e modelit të flokëve nga nusja
Përshkrim
Për ditën e dasmës, keni zgjedhur datën, vendin, etj., po si do t’i bëni flokët? Sikurse edhe fustani, modeli i flokëve të nuses nuk është një element që mund të improvizohet.
Atëherë çfarë modeli: princeshe apo rock’n roll? Ja disa këshilla për të gjetur stilin që do t’ju shkojë më mirë, por natyrisht duhet të organizoheni mirë përpara ditës së dasmës.
 
Modeli i fustanit
Në rast se e keni zgjedhur fustanin e nuses, mbetet të gjeni modelin e flokëve që do të shkojë më tepër me të. Për këtë, mos hezitoni të kërkoni ndonjë ide në dyqanin ku e keni blerë fustanin, ku me siguri kanë shumë ide, dhe të shfletoni katalogët për të parë se çfarë duhet bërë.
Është mirë që modeli i fustanit të jetë në harmoni me modelin e flokëve, natyrisht duke pasur parasysh natyrën e flokëve tuaj. Në përgjithësi, në fillim duhet të zgjidhni në funksion të formës që përvijëzon fustani.
 
Një fustan i gjatë dhe me linja të pastra
 
Në rast se jeni e gjatë dhe e hollë dhe keni zgjedhur një fustan që nxjerr në pah këtë linjë, mund të zgjidhni topuzin e balerinës të vendosur në qafë për modelet më klasike ose pak më lart më lart dhe me me baluke për të ndjekur modën e 2008-ës. Vini edhe një fjongo sateni për të mbajtur topuzin dhe për të krijuar një kontrast të bukur me flokët. Ky model përdoret në rast se keni flokë të gjatë e të drejtë, fytyrë të rrumbullakët ose ovale.
Në rast se flokët tuaj janë të gjatë e të trashë, pse të mos provoni gërshetën, që përfundon në një bisht kali?
Në rast se janë kaçurrela, mund t’i lëshoni, në mënyrë që të bien bukur të rregulluara nga parukierja.
 
Një fustan princëror
 
Në rast se ju pëlqejnë tyli dhe dantella dhe keni zgjedhur një fustan përrallash, me frymë romantike, një topuz në qafë, nga dalin disa kaçurrela, do të shkonte shumë. Kujdes të mos e kaloni masën! Nuk mund të përdorni modelin me topuz në majë të kokës nga dalin disa kaçurrela, lule apo fjongo. Do të ishte e ekzagjeruar.
 
Një fustan shumë dekolëte
 
Mund të zgjidhni një topuz të lartë për të përftuar një dinamikë linjash me një bisht kali të drejtë anash që jep një frymë mode.
 
Lloje të ndryshme flokësh
 
Sigurisht që natyra e flokëve  ka shumë rëndësi në përzgjedhjen e modelit: në rast se ëndëroni të keni një model shumë romantik, por keni flokë shumë të shkurtër, është mirë të mendoheni mirë më përpara për modelin që do të dëshironit për ditën e dasmës.
 
Flokë të gjatë e të drejtë
 
Jeni me fat! Mund t’i lejoni vetes pothuajse çdo model. Një topuz i sofistikuar, kaçurrela të bukura angleze pasi të shkoni tek parukierja apo thjesht të lëshuara. 
 
Flokë kaçurrela
 
Mund të bëni topuzë të lirshëm me flokë që dalin lirshëm. Për t’u dukur si një nuse fshatarore apo boheme, mund të vini disa lule në hapësirat e flokëve ose pak gjethe.
 
Flokë të shkurtër
 
Mund të krijoni iluzionin e një topuzi si nëpërmjet extension-eve, ashtu edhe për shëmbull duke krijuar një efekt flu në flokët tuaj dhe duke ngritur disa cullufe në formë kaçurrelash.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2327 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj