Përzgjedhja e fustanit për shoqëruesen e nuses

Nr. Referencës
RF138426
Titulli i njoftimit
Përzgjedhja e fustanit për shoqëruesen e nuses
Përshkrim
Sipas traditës, është nusja ajo që ia ofron fustanin shoqërueses së saj. Edhe kjo është një histori më vete! Çfarë duhet zgjedhur?
Ndodh që disa prindër të pranojnë të paguajnë vetë veshjen që nusja zgjedh për shoqëruesen.
 
Në rast se nusja ka më shumë se një shoqëruese, shpenzimet janë më të mëdha, por njëkohësisht do të duhet edhe t’u mbushet mendja nënave për zgjedhjen e fustaneve.
 
Në rast se si shoqëruese zgjidhet një adoleshente apo një vajzë e re, natyrisht që ajo do të marrë pjesë në përzgjedhjen e veshjes.
 
Në rast se shoqëruesja është e vogël në moshë, është mirë të përzgjidhet një veshje praktike ose që pranë vajzës të qëndrojë e ëma në mënyrë që të kujdeset për të.
 
Fustani mbetet veshja tradicionale më e përdorshme nga shoqërueset e nuses.
 
Përsa i përket pamjes së veshjes së shoqërueses ka dy teori:
Veshja e shoqërueses të jetë në harmoni me fustanin e nuses: një version në miniaturë i fustanit apo veshjes së nuses ose me të njëjtën ngjyrë dhe / ose me të njëjtën copë. 
Veshja e shoqërueses së nuses mund të jetë me ngjyrat, tonet dhe modelet që janë në harmoni me dekoracionet e përzgjedhura të dasmës.
 
I takon, pra, nuses të shfletojë revistat e të shkojë në butikë për të vendosur për veshjen e shoqërueses dhe të diskutojë për ngjyrat, copat dhe modelet me to dhe prindërit e tyre.
 
Nuk është e lehtë të gjënden fustane të bukura për shoqërueset e nuses apo veshje të bukura mbrëmjeje për to në vjeshtë dhe dimër.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2409 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj