Që buzëkuqi t´ju zgjasë tërë natën

Numero di riferimento
RF170597
Titolo
Që buzëkuqi t´ju zgjasë tërë natën
Descrizione

Edhe pse buzëkuqi I kuq asnjëherë nuk del nga moda, koha ideale për ta mbajtur është dimri, veçanërisht ditët para Krishtlindjes si dhe natës së Vitit të Ri…

Secila  vajzë kohë pas kohe duhet të shëtisë me buzë të kuqe. E që buzëkuqi të ju qëndrojë, kur të vendosni ta bartni, kemi mbledhur për ju disa këshilla! E gjitha që ju duhet është buzëkuqi, lapsi për buzë dhe një pecetë…

1. Pas vendosjes së buzëkuqit ( I cili vije pas lapsit për buzë), hiqeni buzëkuqin e tepërt me pecete. Lehtë puthni pecetën dhe përsëri vendosni buzëkuqin. Në këtë mënyrë buzët tuaja do të duken të njëtrajtshme dhe bukur.

2. Lapsi për buzë nuk është vetëm për të përkufizuar vinë e buzëve, ajo është e mirë edhe për ta bërë shtresën. Pasi që lapsi ka pigment më shumë se buzëkuqi, është e logjikshme që zgjatë më shumë. Pikërisht këtë karakteristikë përdoreni për të mirën tuaj- pasi që buzët t’I përkufizoni, me laps mbushini të gjithë buzën, e më pas vendoseni buzëkuqi n. Vetëm kini kujdes që buzëkuqi e lapsi të kenë të njëjtën ngjyrë.

3. Lexoni etiketat në make-up prodhimet. Zgjidhni buzëkuqet me shenjën long- wearing. Ato janë kryesisht më të qëndrueshme dhe janë zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që nuk mund të rezistojnë ushqimin dhe pijet.

4. Në shtresën e buzëkuqit vendosni shkëlqim për buzë. Shkëlqimi do jap shkëlqim, si dhe do ti bëj buzët të duken më të trasha!

  • Valutazione attuale: 0
  • Totale voti: 0
 • Salva come PDF Salva come PDF
 • Avviso Non buono Cancel my report
 • Prendi il codice Prendi il codice
 • 1314 Mostra
Nome del tuo amico *
Email del tuo amico *
Nome
La tua Email
Messaggio
Sei un uomo? *
Fare clic sull’immagine per aggiornare la captcha. Inserire i caratteri che compaiono nell’immagine.
Non ci sono commenti aggiunti
Aggiungi commento
Autore *
Titolo *
Valutazione
Messaggio *
Sei un uomo? *
Fare clic sull’immagine per aggiornare la captcha. Inserire i caratteri che compaiono nell’immagine.
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Caricamento ...
Are you sure you want to cancel your report?

Annunci da confrontare

  Non ci sono annunci da confrontare
  Accedi
  Nome utente
  Password
  Hai dimenticato la password? Ricorda