La compilazione del modulo per DV 2018

Numero di riferimento
RF355751
Titolo
La compilazione del modulo per DV 2018
Descrizione
Ky sherbim eshte Plotesisht falas dhe mund ta kryej cdokush nga Kompjuteri i tij personal.
 
Procedura fillon tek linku meposhte:
https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx
Disa shpjegime ndihmuese me poshte
(te cilat konsiderohen pak me te veshtira ne plotesim):

Hapi 1 Vazhdojme  vendosim shkronjat numrat qe shikojme ne figure.
Hapi 2 Plotesojme formen 

Hapi 7: tek seksioni 7 ,vendosja e  fotografise  fotografia duhet te jete 600px  X 600px,ose 
klikojme  (Photo Tool)per ta perpunuar fotografine. Ne  linkun http://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html
ne te djathte (Start photo tool) > [choose  photo] (nga kompjutri juaj e zgjedhim ate per ta perpunuar)
,e vendosim ne limitet me ngjyre te gjelber, ku me pas i bejme [crop photo] dhe me pas [save] ne kompjutrin tuaj , per ta perdorur me vone ne fushen e zgjedhjes se fotografise tuaj.
Hapi i fundit : Printojme formularin 
shenim: te gjitha fushat [optional] nuk jane te detyrueshme

Video ndihmuse nga Youtube

Material ndihmues ne formatin  PDF
 
Posizione
Country
Albania
State
Qarku i Tiranes
Città / Zona
Tirana
Indirizzo
Tirane
  • Valutazione attuale: 0
  • Totale voti: 0
 • Salva come PDF Salva come PDF
 • Avviso Non buono Cancel my report
 • Prendi il codice Prendi il codice
 • 6519 Mostra
Nome del tuo amico *
Email del tuo amico *
Nome
La tua Email
Messaggio
Sei un uomo? *
Fare clic sull’immagine per aggiornare la captcha. Inserire i caratteri che compaiono nell’immagine.
Non ci sono commenti aggiunti
Aggiungi commento
Autore *
Titolo *
Valutazione
Messaggio *
Sei un uomo? *
Fare clic sull’immagine per aggiornare la captcha. Inserire i caratteri che compaiono nell’immagine.
We were unable to find the requested address (Albania, Qarku i Tiranes, Tirana, Tirane) via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Caricamento ...
Are you sure you want to cancel your report?

Annunci da confrontare

  Non ci sono annunci da confrontare
  Accedi
  Nome utente
  Password
  Hai dimenticato la password? Ricorda