Sallatë me djathë dhie, ullinj dhe dhiozmë

Αριθμός αναφοράς
RF177767
Τίτλος
Sallatë me djathë dhie, ullinj dhe dhiozmë
Περιγραφή
Per 4 persona nevojiten:
200 gr djathë dhie
4 feta buke të pjekura
2 domate të prera hollë
2 lugë gjelle ullinj të zinj
4 lugë gjelle dhiozmë të fresket
1 qepë të thatë, të prerë në feta të holla
4 lugë supe uthull balsamiko
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
Kripë
 
E presim djathin në copa të vogla dhe e perziejmë me vajin  dhe dhiozmën. E vendosim në frigorifer për t’u marinuar, për rreth 2-3 orë. U heqim ullinjve bërthamat dhe i ndajmë në feta. I përziejmë me domatet e prera, qepët dhe djathin e dhisë. Shtojmë uthullën balsamiko dhe kripë dhe servirim mbi fetat e bukës. Një mënyrë tjetër servirjeje është ta ndajmë bukën në copa të vogla dhe ta përziejmë me sallatën.
 • 2151 Εμφάνιση
Το Όνομα του Φίλου σου *
Το Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείου του Φίλου σου *
Το Όνομά σου
Το Ηλεκτρονικό σου Ταχυδρομείο
Μήνυμα
Είστε ένας άνθρωπος? *
Κλικάρετε στην εικόνα για να ανανεωθεί το Σχήμα. Παρακαλώ εισάγετε τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην εικόνα
Δεν υπάρχουν σχόλια που προστέθηκαν
Προσθήκη Σχολίου
συγγραφέας *
Tίτλος *
Eκτίμηση
Μήνυμα *
Είστε ένας άνθρωπος? *
Κλικάρετε στην εικόνα για να ανανεωθεί το Σχήμα. Παρακαλώ εισάγετε τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην εικόνα
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Φόρτωση...
Are you sure you want to cancel your report?

Ανακοίνωση προς συγκρίνετε

  Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις για να συγκρίνετε
  Είσοδος
  Όνομα χρήστη
  Κωδικός πρόσβασης
  Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης; Υπενθύμιση