Ëmbëlsirë nga qershitë dhe grizi

Αριθμός αναφοράς
RF162282
Τίτλος
Ëmbëlsirë nga qershitë dhe grizi
Περιγραφή

Përgatitja (min.): 30 min

Përbërësit (personave: 8)

1 kompot nga qershitë
13 lugë sheqer
8 lugë griz

2 puding vanilje
1l lugë qumësht
1 margarin
0.5l shllag
Biskota Pettit

Procesi i përgatitjes

Qershitë i kullosni. Lëngut të fituar nga qërshitë i’a shtoni ujin, që në total të jetë 7 dl. I riktheni qershitë në lëng dhe i zieni me 7 lugë sheqer, pasi që të vlon, i shtoni edhe 8 lugë griz. Këtë përbërje të nxehtë e hidhni në tabakë për ëmbëlsirë, dhe i hidhni sipër biskota Pettit.

Në qumësht e zieni pudingun me 6 lugë sheqer. Pasi që kjo të vloj, e hiqni nga të nxehtit dhe e hidhni edhe margarinën në të dhe e përzieni. Dhe sa është e nxehtë e hidhni në masen e fitura më heret dhe e lini që të ftohet.

Kur të ftohet, sipër i vendosni shllagun.

 • 2352 Εμφάνιση
Το Όνομα του Φίλου σου *
Το Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείου του Φίλου σου *
Το Όνομά σου
Το Ηλεκτρονικό σου Ταχυδρομείο
Μήνυμα
Είστε ένας άνθρωπος? *
Κλικάρετε στην εικόνα για να ανανεωθεί το Σχήμα. Παρακαλώ εισάγετε τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην εικόνα
Δεν υπάρχουν σχόλια που προστέθηκαν
Προσθήκη Σχολίου
συγγραφέας *
Tίτλος *
Eκτίμηση
Μήνυμα *
Είστε ένας άνθρωπος? *
Κλικάρετε στην εικόνα για να ανανεωθεί το Σχήμα. Παρακαλώ εισάγετε τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην εικόνα
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Φόρτωση...
Are you sure you want to cancel your report?

Ανακοίνωση προς συγκρίνετε

  Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις για να συγκρίνετε
  Είσοδος
  Όνομα χρήστη
  Κωδικός πρόσβασης
  Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης; Υπενθύμιση