Plotesimi i formularit per Llotarine Amerikane 2018

Nr. Referencës
RF146939
Titulli i njoftimit
Plotesimi i formularit per Llotarine Amerikane 2018
Përshkrim
Ky sherbim eshte Plotesisht falas dhe mund ta kryej cdokush nga Kompjuteri i tij personal.
 
Procedura fillon tek linku meposhte:
https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx
Disa shpjegime ndihmuese me poshte
(te cilat konsiderohen pak me te veshtira ne plotesim):

Hapi 1 Vazhdojme  vendosim shkronjat numrat qe shikojme ne figure.
Hapi 2 Plotesojme formen 

Hapi 7: tek seksioni 7 ,vendosja e  fotografise  fotografia duhet te jete 600px  X 600px,ose 
klikojme  (Photo Tool)per ta perpunuar fotografine. Ne  linkun http://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html
ne te djathte (Start photo tool) > [choose  photo] (nga kompjutri juaj e zgjedhim ate per ta perpunuar)
,e vendosim ne limitet me ngjyre te gjelber, ku me pas i bejme [crop photo] dhe me pas [save] ne kompjutrin tuaj , per ta perdorur me vone ne fushen e zgjedhjes se fotografise tuaj.
Hapi i fundit : Printojme formularin 
shenim: te gjitha fushat [optional] nuk jane te detyrueshme

Video ndihmuse nga Youtube

Material ndihmues ne formatin  PDF
 
Vëndndodhja
Vendi
Albania
Qarku
Qarku i Tiranes
Qyteti / Zona
Tiranë
Adresa
Tirane
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 6440 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar (Albania, Qarku i Tiranes, Tiranë, Tirane) nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj