Viti i Ri ne Dubrovnik

229.00 €
Reference Number
RF138240
Title
Viti i Ri ne Dubrovnik
Description

Dita e parë, 30 Dhjetor 2012: Nisja në oren 06:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva , dreke e lire. Vazhdimi i udhetimit per ne Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Mbasdite e lirë. Darka në Hotel.

Dita e dytë, 31 Dhjetor 2012: Mëngjesi në Hotel. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesit shqiptarë e kroatë do të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Mbasdite e lirë. Rreth orës 21.00 Darka Speciale e Vitit të Ri. Muzikë, gjallëri, kostume, e fishekzjarre të ndryshme do të qëndrojne me ju gjatë gjithë kësaj nate.

Dita e tretë, 1 Janar 2013: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa markata tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Konavski Dvori ku sipas dëshirës drekohet në një nga restorantet më të mira të Dubrovnikut. Pas drekës shëtitje në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Darka në Hotel.

Dita e katërt, 2 Janar 2012: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri.

Me Shume Detaje: 229 Euro: Hotel Valamar Tirena 3*, Valamar Argosy 3*.
299 Euro: Hotel Valamar Lacroma 4*.
Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
2. Akomodim në hotel per 3 netë qëndrimi.
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Darka speciale e Vitit të Ri.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Nëse Deshironi të udhëtoni me makinën Tuaj ju bëhet zbritje 20 Euro.


Tel: +355 04-223-2424
Location
Address
Sheshi Skënderbej
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2547 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address (, Sheshi Skënderbej) via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind