Disa ide për të rikthyer qetësinë shpirtërore

Reference Number
RF723946
Title
Disa ide për të rikthyer qetësinë shpirtërore
Description
Zgjidhni sportin për t’u çtensionuar dhe për të ruajtur formën e mirë fizike. Është mirë të merreni me një sport për ta mësuar trupin dhe të konsultoheni me një mjek për të bërë bilancin e gjëndjes suaj fizike përpara se të filloni aktivitetin sportiv.
Idealja do të ishte ushtrimi i aktiviteteve cardio-vaskulare, pastaj ushtrimeve për forcimin e muskujve. Është mirë që aktiviteti fizik të fillojë lehtë, por është e rëndësishme që sigurohet shpejt një ushtrim i rregullt i sportit, dy deri në tre herë në javë, dhe të mbahet një ekuilibër i mirë sidomos në lëmin ushqimor.
Përsa i përket kënaqësisë, plotësoni herë-herë seancën e sportit me një seancë saune apo hammami.
Dhe mos hezitoni të ushtroni aktivitete të ndryshme sportive: not, gjimnastikë ujore dhe të tjera, si ecje në këmbë, xhoging, fitnes. Në këtë mënyrë krijohet varioacioni, që është i mirë për gjëndjen fizike dhe gjëndjen morale në të njëjtën kohë.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1943 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind