Rimeli – për një pamje tërheqëse

Reference Number
RF611443
Title
Rimeli – për një pamje tërheqëse
Description
Qerpikët janë pika e fortë e joshjes. Por në rast se natyra nuk ju ka pajisur me qerpikë të përsosur, mund t’i bëni vetë edhe më të bukur.
 
Para së gjithash, duhet të zgjidhni rimelin e duhur. Ka lloje të ndryshme markash, secila me karakteristika të ndryshme. Është e rëndësishme që të keni një ide të qartë të rezultatit që do të keni në bazë të në një analize të plotë të qerpikëve tuaj. 
 
Doni qerpikë të trashë? Doni vetëm t'i ngrini pak më lart?  Doni një efekt natyral apo dëshironi të nxirrni në pah sytë, ndoshta për një mbrëmje të veçantë?
 
Rimeli për volumin, rrit me rreth 40 për qind vëllimin e qerpikëve. Rimeli per zgjatje, i bën qerpikët më të gjatë, të lakuar dhe kompaktë.
 
Ngjyrat janë të pafundme. Është mirë që ju të përqëndroheni tek e zeza ose  transparentja për t'i dhënë thellësi dhe një hije misteri syrit. Bjondet mund të zgjedhin ngjyrat e guximshme (jeshile, blu, kafe, vjollcë, etj.) Është e rëndësishme që  ngjyra e irisit tuaj ose një pjesë e veshjes të kombinohet me ngjyrën e rimelit, pa harruar objektivin kryesor, së pari, mendoni për të zbukuruar syrin tuaj, pa u kthyer në kukull.
 
Rëndësi ka që të keni qerpikë të plotë, të trashë, të zgjatur dhe me vëllimin e duhur. Në përgjithësi, këto karakteristika së bashku i ka një rimel rezistent ndaj ujit (edhe pse asnjëherë nuk i dihet!). Kujdes markën!  Mos kërkoni të kurseni para, pasi në mëngjes mund të zgjoheni me copëza rimeli të përhapura në fytyrë.
 
Si ta vini rimelin?
 
Rimeli volumizues vihet duke filluar nga rrënjët e rëna deri në majat e qerpikëve me anë, duke  bërë lëvizje në zig-zag.
 
Rimelet për zgjatjen e qerpikëve vihen duke krehur qerpikët nga rrënja deri tek maja. Mos harroni qerpikët anësorë që hapin shikimin. Për të pasur një efekt  të "qerpikëve false", duhen të vihet të paktën tre herë. Nuk është keq të përdorni efektin volumizues para  se të përdoret ai për zgjatjen e qerpikëve, i cili vihet vetëm në majat e tyre. Për gratë që përdorin syze ... mos hiqni kurrë dorë nga lyerja e qerpikëve!
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2018 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind